מאמרים

הגבלות בשוק המשכנתאות, איך לקפוץ בנג'י ולנחות על הרגליים

עשר דקות הליכה על חוף 'פטונג' בתאילנד והנה אנחנו כבר מעל הלגונה, גובה 50 מ' מעל המים הצלולים. המדריך מבטיח שהכל מאובטח, אצלם אין תאונות ומצליח לזהות את הבעתה על פנינו מעבר למסכת ה'אנחנו קול, קטן עלינו, חיים את החיים באקסטרים.." כן, ממש. מה זה אקסטרים. אני כבר מחשבת את קיצי לאחור. חכו רגע, יש לי עוד כל כך הרבה להספיק עם האחד שלי, שעברתי כל כך הרבה עד שמצאתי אותו.. ויש לי גם עוד כמה דברים לעשות לבד, ספרים לכתוב, לזכות אולי בפרס פוליצר.. טוב עפתי , אבל אני תמיד מכוונת גבוה..


אני תופסת לו חזק את היד. אנחנו מאובטחים בכל הריתמות והכבלים מלמעלה עד למטה. החלטנו לקפוץ בנג'י ביחד. 'ללכת על כל הקופה'- הכל או כלום.  אם לא ניקח סיכון, איך נדע שאנחנו יכולים? שהצלחנו? וחייבים להודות, זה גם סיכון מחושב, כי אנחנו בחברה טובה, עם מדריכים מנוסים שנותנים לנו להרגיש שאנחנו בידיים טובות. ( למרות שברגעים אלו ידעתי שאנחנו בעיקר בידי שמיים שהיו קרובים מאי פעם..)


הצלחנו בסוף, התגברנו על החששות, סמכנו על הגמישות של חבל הנחיתה, נגענו במים ועמדנו בסוף על הרגליים.


שוק המשכנתאות- קופצים ראש עם המומחים


קפיצה לשוק המשכנתאות, היא כמו קפיצת ראש בבנג'י. אתה צריך לעשות זאת עם מומחים מקצועיים ומנוסים ש'יאבטחו' אותך עם הכלים הכלכליים הכי טובים, שיתנו לך את כל המידע וילוו אותך עד הנחיתה בשלום על הקרקע. הקרקע שלך.


החבל צריך להיות גמיש מספיק, בכדי שיוכל להחזיק את תמהיל המשכנתא שבנו לך המומחים למשכנתאות, אבל אם יהיה גמיש מידי עלולה להתרחש התרסקות..


הגמישות הרבה של הבנקים בתנאי מסלולי המשכנתא השונים, יצרה נהירה מואצת של הציבור אחר המשכנתאות, עד כדי כך שביולי 2012 , נרשם זינוק בסכום המשכנתא הממוצע, שהגיע  לשיא של 613 אלף שקל, כאשר 40% מההלוואות גבוהות יותר מ-60% מגובה הדירה.


הידעתם?


כמחצית מהחזרי ההלוואות גבוהים מ- 30% מהכנסת לוקחי המשכנתא.


סכום המשכנתא הממוצעת זינק ב 14% בחצי  שנה האחרונה.


חוב המשכנתא הממוצע עלה ב 8% השנה והגיע לשיא של 295 אלף שקל.


סך החובות טיפס אל על  ל- 214.6 מיליארד שקל.


נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בשיתוף המפקח על הבנקים דודו זקן, החוששים ממשבר פיננסי שיפגע קשות בבנקים ובציבור, מקיימים דיונים בנושא בימים אלו ממש,  על מנת לבחון את הגבלת המשכנתא ל-55% משווי הדירה.


מה גרם להסתערות על המשכנתאות?


מינוף בענף הבניה ביחס לעשור האחרון ונתוני האוצר מצביעים על גידול חריג ברכישת דירות. הגידול הנוסק במשכנתאות נגרם משתי סיבות : ירידה בריבית המשכנתאות בכל המסלולים והקדמת הרכישה לפני העלאת המע"מ ל-17% בתחילת ספטמבר השנה. ייתכן כי היקף המשכנתאות יצטמצם עם העלאת המע"מ, אך אין זה מבטיח שרמת הרכישות תתאזן ובמצב זה, יאלץ בנק ישראל לנקוט צעדים מגבילים.


הצעדים הנבחנים


המטרה היא להקטין את הסיכונים לבנקים ולציבור, כי  גם לבנק יש גבולות והרי כבר אמרנו שאם החבל יהיה גמיש מידי וארוך מידי, אנו עלולים להתרסק. נבחנת האפשרות להגביל את סכום המשכנתא ל-   50%-60% משווי הדירה, או להעלות את שווי הבטחונות של רוכשי הדירות.


קחו סיכון מחושב עם המומחים למשכנתאות


הצפי הוא כי סכום המשכנתאות ילך ויגדל בחודשים הקרובים עקב הריביות הנמוכות ויוביל לעלייה נוספת במחירי הדירות. טרם תאחזו ידיים ותקפצו למסלול המשמעותי ביותר בחייכם, עשו זאת עם אנשי המקצוע הנכונים. היוועצו במומחים למשכנתאות, שיודעים למצוא את הפתרון המיטבי עבורכם גם בתקופה של שינויים, גם כשבנק ישראל מציב הגבלים. המומחים למשכנתאות עובדים עם מיטב המוחות הבכירים של הבנקים, מעודכנים און ליין בכל הנתונים ויודעים להתנהל בסיכונים גבוהים.


אנחנו פה בכדי לתת לכם חבל לקרקע בטוחה. אתם רק צריכים לקחת.


תגיות: משכנתאמשכנתא חדשהמחזור משכנתאיעוץ משכנתא


צור איתנו קשר

חייגו עכשיו 03-5502-632

מאמרים אחרונים

לקוחות ממליצים

 • מכתב המלצה - צביקה פיק

  קרא עוד

 • מכתב המלצה - נעמה בראל

  רציתי להודות לך ניר לוי מכל הלב, על השירות המסור והאיכותי, על האדיבות...
  קרא עוד

 • המלצה ותודה חמה למומחים למשכנתאות

  לפני כחצי שנה רכשתי דירה, נזקקתי למשכנתא בשיעור של כ- 50% משווי הנכס. אני...
  קרא עוד

 • לכבוד מר קובי הלוי - המומחים למשכנתאות

  לאחר מספר שבועות של חיפוש משכנתא באופן עצמאי וקבלת מספר הצעות ממספר...
  קרא עוד

 • משפחת גיל

  ניר לוי - תודה רבה! ברור לנו מההתחלה שזה היה לא פשוט, משכנתא לא קטנה,...
  קרא עוד

 • לכל צוות חברת המומחים למשכנתאות

  ברצוננו להודות לכם על הטיפול המסור והמקצועי במחזור המשכנתא. הגענו...
  קרא עוד

 • להמלצות נוספות »